10. rocznica zakończenia diecezjalnego etapu procesu o. Ignacego

6 maja 2009 roku zakończył się diecezjalny etap procesu kanonizacyjnego Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr. Z okazji zatem 10. rocznicy tego wydarzenia - tradycyjnie już jak co roku - w kościele parafialnym w Szadłowicach została odprawiona dnia 6 maja 2019 o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna oraz z prośbą o beatyfikację Sługi Bożego. Uroczystość tę zorganizował ks. Ireneusz Oliwkowski, proboszcz z Szadłowic.

Wydarzenie to połączone było z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z Szadłowic. Trzeba też dodać, że Szkoła Podstawowa w Szadłowicach nosi imię ks. Ignacego Posadzego. Stąd dobrze się stało, że te uroczystości zostały połączone, gdyż wszyscy ci młodzi ludzi uczyli się w szkole pod patronatem Sługi Bożego.

W związku z tym Sakramentu Bierzmowania udzielił abp Henryk Muszyński, a Mszę św. koncelebrowali: ks. Ireneusz Oliwkowski, proboszcz; ks. Bogusław Kozioł SChr, postulator; ks. Jerzy Nowak, dziekan z Gniewkowa oraz ks. prałat Władysław Mielcarek z Bydgoszczy.

We Mszy św. uczestniczyły także Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, delegacja z Seminarium Towarzystwa Chrystusowego oraz oczywiście młodzież bierzmowana, ich rodzice, rodzina, nauczyciele, a także poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej w Szadłowicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (do której to szkoły również uczęszczał Ojciec Ignacy).

Pobyt w Szadłowicach był również okazją, aby nawiedzić miejscowy cmentarz i pomodlić się na grobach bliskich Ojca Igncaego (na cmentarzu pochowani są m.in.: mama Katarzyna, ojciec Jakub, brat Antoni i siostra Monika - zdjęcie powyżej).

odsłon: 1343 aktualizowano: 2019-05-07 12:49 Do góry