Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond

Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond

(1881-1948)
kardynał; w latach 1926-1948;
Prymas Polski
Założyciel Towarzystwa Chrystusowego; salezjanin

Pliki do pobrania

Pliki do pobrania


 

Poniżej znajdują się oryginalne pliki prezentacji, które zostały zamieszczone w formie filmików. Poniższe prezentacje są wykonane w programie PowerPoint. Można je pobrać, klikając na ikonkę po lewej stronie tekstu. 


- Prezentacja przygotowana przez s. Maria Turos z Pępowa pt. Matka Boża w życiu i nauczaniu Kard. Augusta Hlonda. Praca ta została nagrodzona I miejscem wśród dorosłych w III kategorii prac multimedialnych na VIII Ogólnopolskim Konkursie "Prymas Polski kard. A. Hlond - Bogu i Ojczyźnie" (24.04.2013). 


- Prezentacja przygotowana przez Paulinę Godlewską z Białegostoku pt. Aktywność młodzieży w Kościele w świetle nauczania kard. Augusta Hlonda oraz życia i działalności bł. Karoliny Kózkówny. Praca ta została nagrodzona III miejscem wśród młodzieży w II kategorii prac multimedialnych na VIII Ogólnopolskim Konkursie "Prymas Polski kard. A. Hlond - Bogu i Ojczyźnie" (24.04.2013).


- Prezentacja przygotowana przez Paulinę Falkowską z Orzesza pt. Kościół naszym domem – zalecenia kard. Augusta Hlonda w Liście Pasterskim „O życiu parafialnym” (1933 r.) Praca ta została nagrodzona II miejscem wśród młodzieży w II kategorii prac multimedialnych na VIII Ogólnopolskim Konkursie "Prymas Polski kard. A. Hlond - Bogu i Ojczyźnie" (24.04.2013).


- Prezentacja przygotowana przez Oktawię Kuczera z Grzegorzewicz pt. "Aktywność młodzieży w Kościele w świetle nauczania Kard. Augusta Hlonda oraz życia i działalności bł. Karoliny Kózkówny". Praca ta została nagrodzona I miejscem w kategorii młodzieżowej na VIII Ogólnopolskim Konkursie "Prymas Polski kard. A. Hlond - Bogu i Ojczyźnie" (24.04.2013).


- Prezentacja przygotowana przez Miłosza Smoleńskiego z Polany pt. "Matka Boża w życiu i nauczaniu Kard. Augusta Hlonda". Praca ta została nagrodzona I miejscem w kategorii młodzieżowej na VIII Ogólnopolskim Konkursie "Prymas Polski kard. A. Hlond - Bogu i Ojczyźnie" (24.04.2013). 


- Prezentacja przygotowana przez Joannę Piwko z Przemyśla pt. "Matka Boża w życiu i nauczaniu Kard. Augusta Hlonda". Praca ta została nagrodzona III miejscem w kategorii młodzieżowej na VIII Ogólnopolskim Konkursie "Prymas Polski kard. A. Hlond - Bogu i Ojczyźnie" (24.04.2013).


- Prezentacja przygotowana przez Żanetę Jasińską, uczennicę II klasy LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, pod kierunkiem p. Ewy Jancewicz, na VII Ogólnopolski Konkurs pt.: „Prymas Polski Kardynał August Hlond – Bogu i Ojczyźnie”. Autorka pracy jest jedną z laureatek tegoż konkursu, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 17.03.2012 r. w Gdańsku.


 
- Prezentacja Gabrieli Bonk (Rybnik, 2009) (
Prezentację tę można także odnaleźć na stronie Towarzystwa  Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Rybniku)

 

 

 

Drukuj cofnij odsłon: 13905 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone