Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

125. rocznica urodzin Ojca Ignacego

125 lat temu (17 lutego 1898 r.), w Szadłowicach przyszedł na świat ks. Ignacy Posadzy SChr (1898-1984), Współzałożyciel i organizator Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Z kolei 22 lata temu (17 lutego 2001 r.) rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny, który formalnie, podpisaniem przez papieża Dekretu o heroiczności cnót, zakończył się 17 grudnia 2022 r. Do beatyfikacji potrzebny jest cud.

Z okazji 125. rocznicy urodzin Czcigodnego Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego obszerny materiał ukazał się na internetowych stronach portalu polskifr.fr.
Poniżej znajduje się wykaz mediów, które odpowiedziały na propozycję publikacji przesłanego przez portal polskifr.fr materiału. Warto zauważyć, że spektrum miejsc, gdzie został "przedrukowany" artykuł jest bardzo szeroki. Są wśród nich media katolickie na czele z KAI, ale jest też Onet. Mamy też duże medium polonijne w Wielkiej Brytanii - British Poles. Jest także. strona Zakonów w Polsce. Poza tym różnorodne środowiska związane z Chrystusowcami i Siostrami Misjonarkami opublikowały lub podały dalej materiał, również na swoich profilach na Facebooku. Tak szerokie rozpropagowanie postaci Czcigodnego Sługi Bożego bardzo cieszy i Bogu za to niech będą dzięki.

Dodatkowo, po podpisaniu Dekretu o heroiczności cnót, również o tym wydarzeniu poinformował polskifr.fr.

britishpoles.uk

ekai.pl

zyciezakonne.pl

radioem.pl

gosc.pl

kosciol.wiara.pl

info.wiara.pl

niedziela.pl

opoka.org

fronda.pl

onet.pl

 


Z okazji 125. rocznicy urodzin swoją odezwę wystosował Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik (odezwa w załączniku).

Drukuj cofnij odsłon: 1891 aktualizowano: 2023-02-28 22:10 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone