Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Konferencja: Card. August Hlond, Primate di Polonia e la questione ebraica.

26 marca br. o godz. 18.30 odbędzie się w Polskiej Akademii Naukowej przy vicolo Doria 2 w Rzymie konferencja pt. "Card. August Hlond, Primate di Polonia e la questione ebraica" [Kard. August Hlond, Prymas Polski a kwestia żydowska]. Spotkanie organizuje ks. Stanisław Zimniak SDB z Salezjańskiego Instytutu Historycznego w Rzymie.

"Prawdopodobnie list pasterski kard. Augusta Hlonda napisany na Wielki Postu w 1936 r. jest - spośród jego pism - najczęściej cytowanym w gazetach i czasopismach, a także w publikacjach naukowych. Komentatorzy są szczególnie zainteresowani fragmentem poświęconym ocenie społeczności żydowskiej w Polsce między dwiema wojnami i rzekomej antyżydowskiej postawie Prymasa.

Aby udowodnić bezpodstawność tych tez, zostaną porównane fragmenty wybrane i cytowane przez autorów, z całym tekstem listu pasterskiego poprzez analizę jego struktury i gatunku literackiego, a przede wszystkim przez zaprezentowanie treści i przesłania, które zawiera".

Z prezentacji konferencji.

Drukuj cofnij odsłon: 4100 aktualizowano: 2019-03-20 10:32 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone