Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Książki o Ojcu Posadzym

Staraniem Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej ukazały się dwie pozycje dotyczące Ojca Ignacego Posadzego.

Pierwsza jest drugim wydaniem książki "Moim życiem jest Chrystus", która zawiera konferencje Sługi Bożego wygłoszone do Sióstr Misjonarek. Pozycja ta została wzbogacona o zdjęcia, przedmowę Matki Generalnej s. Ewy Kaczmarek MChR, krótki biogram o. Ignacego, kazanie abp. Stanisława Gądeckiego wygłoszone w poznańskiej katedrze w 2009 i o modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego.

Druga zaś pozycja nosi tytuł: "O księdzu Ignacym, który Polaków po świecie szukał". Jest to książeczka dla dzieci, która w bardzo interesujący sposób przybliża małym Czytelnikom postać Ojca Ignacego. Książeczka bowiem zawiera biografię Ojca napisaną w bardzo prosty sposób i zilustrowaną obrazkami. Przeciwległe zaś strony zawierają ten sam tekst, tylko po angielsku, oraz dają możliwość kolorowania poszczególnych obrazków. Tekst przygotowała s. Magdalena Wielgus MChR, ilustracje - s. Teresa Czyżak MChR, a tłumaczenie angielskie - s. Urszula Fabisiak MChR.

Z Przedmowy s. Ewy Kaczmarek MChR, Przełożonej Generalnej do książki Moim życiem jest Chrystus:

"Od pierwszego wydania konferencji Ojca minęły 24 lata. W tym czasie rozpoczęty został proces beatyfikacyjny, który na etapie diecezjalnym zakończył się 6 maja 2009 roku. Ojciec otrzymał zaszczytny tytuł Sługi Bożego. Drugie wydanie książki Moim życiem jest Chrystus przypada w 120. rocznicę urodzin Ojca Ignacego. (...)
...wyrażam głęboką nadzieję, że czytane i medytowane słowa będą nas coraz bardziej przenikać i przemieniać".

Z słowa na okładce książeczki O księdzu Ignacym, który Polaków po świecie szukał:

"Ksiądz Ignacy Posadzy to człowiek, którego warto poznań. Inspiruje, uczy posłuszeństwa Bogu oraz wrażliwości na drugiego człowieka. Jego życie jest doskonałym przykładem miłości Boga i Ojczyzny. Oddajemy w Wasze ręce pierwszą książkę dla dzieci, opowiadającą jego historię. Wierzymy, że zainspiruje tych, którzy po nią sięgną".


Gratulujemy Siostrom pomysłu i realizacji projektów! 


Zamówienia (szczególnie dotyczące pozycji: O księdzu Ignacym, który Polaków po świecie szukał można składać na adres: misjonarki(at)mchr.pl

Drukuj cofnij odsłon: 651 aktualizowano: 2018-08-03 12:21 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone