Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Nowa książka o kard. Auguście Hlondzie

Nakładem wydawnictwa "Hlondianum" oraz z inicjatywy Zarządu Generalnego Towarzystwa Chrystusowego w 80-lecie istnienia Zgromadzenia, do użytku wewnętrznego wydano pozycję książkową pt. "Wybór z listów pasterskich i okolicznościowych przemówień ks. kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski 1926-1948". Wyboru tego dokonał jeszcze przed laty śp. ks. Florian Berlik SChr.

Fragment ze słowa wstępnego ks. Tomasza Sielickiego SChr, Przełożonego Generalnego:

"Z wielką ciekawością i wdzięcznością pragniemy poprzez niniejszą skromną publikację - przygotowaną już wiele lat temu przez także skromnego i niesłychanej zacności współbrata, śp. ks. Floriana Berlika - wczytywać się w przemodlone i przemyślane pasterskie słowa Kardynała Prymasa dotyczące tylu innych ważnych dziedzin życia Kościoła i społeczeństwa. Ufamy, że i tu znajdziemy mądrość płynącą z góry, ponadczasową, aktualną i dzisiaj, mimo upływu czasu. Powracamy do źródeł, by być lepiej przygotowanym na to, co stoi przed nami jako apostolskie zadanie do wypełnienia - na chwałę Bożą i ku pożytkowi Kościoła i Polonii".

Drukuj cofnij odsłon: 4731 aktualizowano: 2012-05-23 21:51 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone