Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

O kard. A. Hlondzie w TVP3 Mazowsze

22 października minęła 74. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W tym dniu została odprawiona m.in. Msza św. przy sercu Prymasa w katedrze gnieźnieńskiej, której przewodniczył Przełożony Generalny ks. Krzysztof Olejnik SChr. Z kolei w katedrze warszawskiej, gdzie w kaplicy św. Jana Chrzciciela złożone jest ciało kard. Hlonda, Mszy św. przewodniczył ks. Leszek Kryża SChr, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a homilię wygłosił ks. Paweł Jasina SChr, prefekt seminarium. Ks. prefekt z towarzyszącymi mu dwoma diakonami chrystusowcami kontynuował przedstawianie postaci i dzieła życia Prymasa Hlonda przez całą niedzielę.

I właśnie w niedzielę 23 października ks. P. Jasina został zaproszony do studia TVP3 Mazowsze, by również w ramach programu "Sacrum i profanum" przybliżyć widzom TVP3 Mazowsze postać Prymasa Hlonda. Program został wyemitowany 31 października.

Poniżej znajduje się fragment programu TVP3 Mazowsze "Sacrum i profanum", mówiący o Kardynale.
Cały program można znaleźć na stronach warszawa.tvp.pl pod datą 31.10.2022.

Sprostowanie:

W programie wkradły się dwa błędy faktograficzne:
- kard. A. Hlond nie wrócił po przymusowej emigracji wojennej do polski dopiero w marcu 1946 r., a już 20 lipca 1945 r. oraz nie przyjechał do Warszawy, a wrócił do Poznania.

Drukuj cofnij odsłon: 983 aktualizowano: 2022-11-05 20:42 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone