Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Pozytywny wynik Komisji Kardynałów i Biskupów procesu o. Ignacego

13 grudnia 2022 r., w godzinach przedpołudniowych w Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie odbyło się zebranie zwyczajne kardynałów i biskupów oraz członków Dykasterii, dotyczące heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr.

Dyskusja zakończyła się pozytywnie. Teraz należy czekać na decyzję końcową Ojca Świętego, która powinna nastąpić w najbliższych dniach i będzie ogłoszona w Biuletynie Stolicy Apostolskiej w dniu audiencji prefekta Dykasterii u papieża.

Sprawa beatyfikacyjna Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr została przedstawiona na Komisji Kardynałów i Biskupów przez kard. Angelo Comastri, tzw. ponensa, mianowanego przez Kongres zwyczajny. Wcześniej członkowie dykasterii otrzymali Positio Sługi Bożego na temat jego życia, opinii świętości i praktyki cnót oraz Relatio et vota Congressus peculiaris dyskusji teologicznej na ten temat z 30 listopada 2021 r., której wynik był pozytywny.

A to oznacza, że po ogłoszeniu przez papieża Dekretu o heroiczności życia i cnót zakończy się formalny proces beatyfikacyjny Ojca, a do beatyfikacji potrzebny będzie cud.

Podczas posiedzenia Komisji rozpatrzono jeszcze sprawę heroiczności cnót: sługi Bożego ks. Andrea Prevot, sercanina z Belgii i sługi Bożego ks. Hugonis de Blasi, kapłana diecezjalnego z Włoch.

Drukuj cofnij odsłon: 513 aktualizowano: 2022-12-15 13:12 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone