Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Zapowiedź Komisji Kardynałów i Biskupów

Po otrzymaniu informacji z Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych pragnę podać do szerszej wiadomości, że został wyznaczony i potwierdzony termin dyskusji Komisji Kardynałów i Biskupów nad Positio sługi Bożego o. Ignacego Posadzego.

Ma być to wtorek, 13 grudnia br.

Wcześniej, 30 listopada 2021 r. odbyła się dyskusja Komisji Teologów, która zakończyła się wynikiem pozytywnym. Planowana zaś dyskusja Komisji Kardynałów i Biskupów będzie przedostatnim krokiem w formalnym procesie kanonizacyjnym o. Ignacego, gdyż po jej pozytywnym zaopiniowaniu, kolejnym krokiem będzie podpisanie przez papieża Dekretu, który potwierdza heroiczność cnót i życia konkretnego sługi Bożego. Po podpisaniu tegoż Dekretu formalny proces kanonizacyjny zostanie zakończony, a o. Ignacemu będzie przysługiwał tytuł "Czcigodny Sługa Boży", co będzie oznaczać, że do beatyfikacji potrzebny będzie jeszcze cud. Dla przypomnienia i informacji na tym etapie znajduje się proces naszego Założyciela - Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Proszę wszystkich Czytelników o modlitwę w intencji procesu kanonizacyjnego sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr.

ks. Bogusław Kozioł SChr,
postulator

Drukuj cofnij odsłon: 173 aktualizowano: 2022-11-04 16:47 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone