Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Zapowiedź nowej książki o kard. Hlondzie

Okładka książki (przód)) Okładka książki (przód))

W najbliższym czasie nakładem Wydawnictwa Hlondianum i pod redakcją ks. Bogusława Kozioła SChr ukaże się książka pt.: "Myślałem o Was tyle razy. Prymas Założyciel do chrystusowców".

Jest to zbiór wszystkich przemówień, listów, pism (w tym bardzo ważnych dla Towarzystwa Chrystusowego, jak dekrety), które kard. A. Hlond skierował do chrystusowców, czy to w formie oficjalnej, czy też jako osobiste słowo zachęty czy nawet upomnienia do poszczególnych chrystusowców. Pozycja ta zawierać będzie także wyjątki z kronik, które opisują wizyty Prymasa Założyciela, czy to w Potulicach, czy też w Poznaniu.

"Myślałem o Was tyle razy" jest książką ważną dla każdego chrystusowca, gdyż zawiera po raz pierwszy zebraną w całości myśl, którą Założyciel chciał przekazać nowemu Zgromadzeniu. Można więc powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju testament, zostawiony chrystusowcom przez Założyciela.

Książka ta ukazuje również serdeczną i pełną troski relację Prymasa z pierwszą generacją chrystusowców, a także synowską miłość tychże do Kardynała.

Książka będzie liczyć ponad 200 stron, a na końcu będzie można znaleźć dodatkowo uwiecznione na fotografii momenty pobytu Prymasa Założyciela wśród chrystusowców.

Na prezentowanej tutaj okładce został uchwycony przyjazd Prymasa Założyciela kard. Augusta Hlonda do Potulic w dniu 3 listopada 1935 r.

Okładka książki (tył) Okładka książki (tył)
Drukuj cofnij odsłon: 702 aktualizowano: 2018-08-26 22:47 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone